Aktuality

Známe výběr sólistů!

27. 02. 2022

Mladí brněnští symfonikové jsou nadšení z letošní sezony 2021/2022. Nejprve se jim podařilo uspořádat krásné vánoční koncerty se sborem ZUŠ Z. Mrkose a nyní zatím nic nebrání tomu, aby uvedli i nadcházející plánované koncerty. Na nejbližším programu mají Mladí brněnští symfonikové připravený pravidelný koncert sólistů, který se uskuteční 27. dubna 2022 v Besedním domě. Dokonce již známé výběr hudebníků, kteří se svými nástroji vystoupí.

Do letošního konkurzu se přihlásilo nespočet žáků základních uměleckých škol z Brna, ale komise mohla vybrat pouze určitý počet. Do konečného výběru se probojovalo jedenáct talentů, kteří tak za doprovodu symfonického orchestru budou moci zahrát svůj koncert. Mezi sólisty se dostali žáci ze Základní umělecké školy Brno Smetanova, ZUŠ Františka Jílka, ZUŠ Vítězslavy Kaprálové, ZUŠ varhanické Brno, ZUŠ Pavla Křížkovského a ZUŠ Jaroslava Kvapila.

V programu se můžete těšit na rozmanitý výběr hudebních nástrojů. Nejpočetnější skupinu budou tvořit smyčcové nástroje v čele s houslemi a violoncellem. Zde se vydáte na exkurz od barokní hudby až po skladby 1. poloviny 20. století. Zazní díla od slavných skladatelů jako A. Vivaldiho, J. Haydna, A. Dvořáka, B. Bartóka či F. Kreislera. Druhou nejpočetnější skupinu tvoří pěvci. Od nich si budete moci poslechnout známou píseň Stokrát chválím čas nebo La Serenatu. Dále se již po jednom představí sólisti na klavír, fagot, zobcovou flétnu a xylofon.

Nenechte si ujít jedinečnou příležitost slyšet barvu jednotlivých nástrojů v podání talentovaných žáků ZUŠ města Brna ve věkové kategorii od devíti do dvaceti let. Sólisty doprovází orchestr Mladí brněnští symfonikové v čele s dirigenty Tomášem Krejčím a Gabrielou Tardonovou.

Seznam sólistů: Petr Hrůša, Martin Bajer, Adam Stašek, Denis Rakus, Tomáše Bargel, Adam Trávníček, Anna Kozáková, Dominik Urbánek, Daniela Dlouhá, Anna Rákošová, Aneta Chodžajan

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace