Aktuality

Vánoční koncerty 2022

29. 11. 2022

Mladí brněnští symfonikové – Symfonický orchestr ZUŠ města Brna si pro svůj letošní vánoční koncert vybral Mši C dur, op. 86 od Ludwiga van Beethovena. Jeho vůbec první mše, která je silně ovlivněná Josephem Haydnem je určena pro sóla, sbor a orchestr. Symfonikové se tak pod vedením dirigentky Gabriely Tardonové představí společně se smíšeným sborem Ars Brunensis (sbormistr Dan Kalousek). V roli sopránu vystoupí Aneta Bendová, o alt se postará Alžběta Symerská, tenor zastane Martin Javorský a bas patří Tomáši Krejčímu.
Orchestr plánuje tři koncerty v termínech od 9.–11. prosince. První z nich se tedy koná 9. prosince ve vyhřátém husovickém kostele Nejsvětějšího Srdce Páně od 19 hodin. O den později hudební tělesa vystoupí v židlochovickém kostele Povýšená svatého Kříže, a to v 17 hodin. Poslední z řady vánočních koncertů patří tradičně vranovskému poutnímu kostelu Narození Panny Marie. Začátek je plánovaný na 15 hodinu.
Mladí brněnští symfonikové i sbor Ars Brunensis vás srdečně zvou na své koncerty, proto přijďte nasát vánoční atmosféru a zklidnit svou duši u líbezně znějící hudby.

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace