Aktuality

Rybovka zní nad Českem

04. 11. 2019


Jedním ze symbolů českých Vánoc je bezesporu Česká mše vánoční od Jakuba Jana Ryby. Snad každý si při názvu hned vybaví prvních pár taktů s tenorovým sólem „Hej mistře!“ a těší se pohodové vánoční atmosféře.
Mladí brněnští symfonikové - orchestr ZUŠ města Brna letošní Vánoce oslaví právě tou nejznámější a nejoblíbenější Českou mši vánoční - „Hej mistře!“. Pro tento výběr repertoáru je pobídla nabídka od Českého rozhlasu, který již dlouhodobě rozvíjí spolupráci se základními uměleckými školami. Hlavní myšlenkou projektu „Rybovka zní nad Českem“ je regionální spolupráce mezi všemi ZUŠ.
Jak to bude vypadat? Každý orchestr napříč Českou republikou, který se do projektu zapojí, natočí s Českým rozhlasem celou nahrávku skladby, která bude posléze sestříhána. Výsledkem bude nahrávka České mše vánoční, na které se bude podílet široká škála žáků a studentu z českých základních uměleckých škol, a kterou můžete slyšet na stanici ČRo právě na Štědrý den v 18:00.
Zástupcem Brna bude orchestr Mladí brněnští symfonikové, kteří budou nahrávat s Českým rozhlasem v husitském kostele na Karáskově náměstí v Židenicích. Přijďte zažít nahrávání s námi v pátek 13. prosince. Začínáme v 19:00!

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace