Aktuality

Ohlédnutí za rokem 2020

14. 12. 2020

Pokud bychom měli zhodnotit konec tohoto desetiletí, nepřinesl orchestru MBS vskutku nic dobrého. Mladí brněnští symfonikové museli rušit jeden koncert za druhým a ve výsledku jejich zkoušky neměly cíle.
Nejprve zapálení Mladí brněnští symfonikové začali studovat filmovou hudbu, která je mezi publikem velmi oblíbená. Již v lednu uměli suitu z Titanicu i Fantoma opery a chtěli se vrhnout na suitu Star Wars. Následoval konec února, kdy komise vybrala nadané sólisty, kteří měli společně s MBS vystoupit 1. dubna. Než se však stihl orchestru rozdat veškerý repertoár, epidemie v Česku vypukla. Nejdříve Mladí brněnští symfonikové měli vyhlídky alespoň na tradiční červnový open air koncert v Rosa coeli, avšak i ten později museli odpískat. Když se celý symfonický orchestr společně shledal v září na zkoušce již s rouškami na ústech, ale plný naděje, rozezněl se po půl roce zkušební sál vánočním programem. Do poslední chvíle všichni doufali, že alespoň jednou v roce 2020 se budou moci znovu postavit před publikum…
Nyní můžeme pouze z domova poslouchat alespoň profesionální tělesa, která díky novodobé technice přenášejí své koncerty virtuálně. Proto by chtěli Mladí brněnští symfonikové všechny vyzvat k tomu, aby nezapomínali na to, jak je nejenom hudba, ale celá kultura pro společnost důležitá a v této nelehké době podpořili právě umělce.
Mladí brněnští symfonikové se i přes všechna úskalí těší na nový rok 2021 a věří, že po novém roce budou moci znovu usednout před své posluchače.

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace